AUTOMOWER

Aj Váš trávnik môže byť stále krásne pokosený a to úplne bez práce!

Robotická kosačka na rozdiel od robotických vysávačov nemôže náhodne chodiť po záhrade. Najčastejšie sa trávnik ohraničí káblom a kosačka sa pohybuje iba po tejto ploche. Novinkou od značky Husqvarna je použitie GPS stanice vďaka ktorej sa nemusia na záhrade zakopávať káble. Kontaktujte nás a prediskutujeme, ktorá možnosť je pre Vás lepšia.
Robotické kosačky Husqvarna Automower sú lídrom na trhu už 25 rokov. Kontaktujte nás a dohodnite si bezplatnú konzultáciu priamo u Vás na záhrade. Náš zaškolený pracovník vám zodpovie všetky otázky.

Tel.č: 0908786144
E-mail: lestech@lestech.sk

Naša firma má bohaté skúsenosti s montážou robotických kosačiek. Na stretnutí budete informovaný, čo všetko dokáže kosačka u vás pokosiť.

Viac info nájdete aj na tejto stránke:

lestech.dealer-husqvarna.sk/automower
Môžete použiť aj tento formulár a my Vás budeme kontaktovať:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Ako nainštalovať robotickú kosačku a nezničiť trávnik?

Robotická kosačka na rozdiel od robotických vysávačov nemôže náhodne chodiť po záhrade a kosiť všetko čo jej príde do cesty. Práve preto je dôležité jej presne vymedziť plochu, po ktorej sa môže pohybovať. Používa sa k tomu kábel, ktorý sa zakope okolo celého trávnika. Môže to znieť komplikovane a odradzujúco, no my vám dokážeme, že sa naozaj nie je čoho báť.

Rozkopať záhradu alebo mať trčiaci kábel po trávniku?

Aby robotická kosačka presne vedela, čo môže a čo nemôže kosiť, treba natiahnuť tenký kábel po obvode trávnika. Pri väčšine modelov treba pridať aj navádzací kábel, podľa ktorého sa kosačka vracia do nabíjacej stanice. Tento kábel však vedie stredom trávnika.

Naozaj chcete mať po trávniku káble, ktoré síce nijako extra netrčia, no vždy sa môže stať, že oň niekto zakopne. Zároveň pri takomto riešení nemôžete robiť vertikutáciu trávnika. Je tu však možnosť kábel zakopať. Ale ako? Zobrať rýľ a vykopať drážku dlhú niekoľko sto metrov a potom tam káblik pracne vsúvať? Naozaj to nie je riešenie vhodné 21. storočia. Veď robotické kosačky sú najmä o užívateľskom komforte.

V skutočnosti sa na inštaláciu robotickej kosačky používa stroj, ktorý zakope kábel 5 cm pod trávnik. Kosačka dokáže zosnímať jeho signál, no zároveň v tejto hĺbke neprekáža prevzdušňovaniu trávnika. Taktiež o kábel pod zemou nemôže nikto zakopnúť ani ho poškodiť. Jemná drážka behom pár dní zarastie a vy ani nebudete vedieť, že nejaký kábel pod trávnikom máte.

Kade má kábel vlastne ísť?

Pred samotným uložením kábla treba určiť, čo má kosačka kosiť a čo nie. Treba zistiť či sa na ploche nachádzajú zúžené miesta, kde by mohol byť problém s prejazdom. Máte predný a zadný trávnik? Ako bude medzi nimi kosačka prechádzať? Ďalšie komplikácie, ktoré  môžu vzniknúť sú stromy, či záhony v strede trávnika. Pravdepodobne nechcete aby vám ich kosačka kosila. Na toto všetko treba myslieť dopredu, pretože opätovné pokladanie kábla môže byť veľmi vyčerpávajúce. Taktiež bude treba kábel dopájať, čo môže spôsobiť nefunkčnosť obvodu. Vyššie budú aj ceny za materiál.

Netvrdíme, že to nezvládnete, no bez potrebných znalostí a skúseností to môže byť problematické. Preto to radšej nechajte na odborníkov a nestresujte sa s niečím, s čím nemusíte.

Naša inštalácia je bez stôp na trávniku

Pri inštalácií kábla sa musia dodržiavať zásady a pravidlá, aby kosačka kosila čo najefektívnejšie. Kladenie kábla je potreba dobre naplánovať a môže sa to zdať zložité. Navyše bez potrebného náradia je to zdĺhavý proces. Práve preto ponúkame možnosť nechať si robotickú kosačku nainštalovať a vy budete mať istotu, že vaša kosačka bude kosiť bez problémov.

Presne určíme ktorými miestami má kábel ísť, kde bude najlepšie umiestniť nabíjaciu stanicu. Ako uložiť kábel, aby sa kosačka dostala na všetky miesta trávnika. Nie je pre nás problém prepojiť 2 oddelené plochy. V skratke, s nami nemusíte inštaláciu vôbec riešiť. Všetko spravíme za vás. Nainštalujeme a otestujeme každú jednu robotickú kosačku, a práve preto máme skúsenosti s najrôznejšími trávnikmi a prekážkami. Kosačky naištalované nami stále kosia a to bez najmenších problémov, či stresu majiteľov. Neváhajte nás kontaktovať a nechajte si naištalovať kosačku bez stôp na vašom dokonalom trávniku.