Inteligentné a špičkové technológie v jednom inteligentnom robotovi

Vďaka vývoju robotických kosačiek na trávu sa v priebehu posledných dvoch desaťročí spoločnosť Husqvarna stala veľkou hviezdou v ríši záhradkárstva. Jej najnovší rad robotických kosačiek opäť raz spôsobil revolúciu v oblasti záhradkárstva – z kosenia trávy sa stal pokojný divácky šport.

Kosenie trávnika zvyklo byť pre majiteľov rodinných domov namáhavou prácou spôsobujúcou bolesti chrbta. To platilo dovtedy, kým neprišli roboty a neprevzali starostlivosť o naše trávniky. To samozrejme prinieslo vítanú úľavu a vo veľkej miere za to vďačíme práve priekopníckej práci spoločnosti Husqvarna pri vývoji jej prvých robotických kosačiek na trávu v polovici 90-tych rokov minulého storočia.

Odvtedy sa toho udialo veľmi veľa. Nový rad kosačiek Automower X-line od spoločnosti Husqvarna možno opísať ako niečo z kategórie sci-fi. Kosačky nového radu sú svojou veľkosťou podobné pôvodným modelom z roku 1995, sú elegantnejšie a nápadnejšie, ale rozdiely vo výkone sú neuveriteľné. Tie sa dosiahli veľmi zložitými softvérovými programami radu X-line, ktoré za posledných 20 rokov pokročili nesmierne dopredu.

Kompatibilita vytvára konektivitu
Vďaka inteligentnému softvéru radu X-line sú nové kosačky Automower kompatibilné s ďalšími záhradkárskymi zariadeniami a nástrojmi IoT, čím vytvárajú systém konektivity, ktorý vám cez aplikáciou ponúka úplnú kontrolu nad kosačkou z akéhokoľvek miesta na svete. Aplikácia Automower Connect vám rovnako umožňuje programovať harmonogramy kosenia, meniť výšku rezných kotúčov a sledovať polohu kosačky Automower pomocou technológie GPS. Ak máte inteligentný reproduktor Alexa, môžete tiež jednoducho hlasovými príkazmi zadávať kosačke pokyny na spustenie alebo zastavenie kosenia.

Inteligentné roboty s inteligentnými funkciami
To všetko je veľmi pôsobivé, avšak kosačka Automower sa okrem spomínaných faktov navyše líši aj odolnosťou a životnosťou akumulátora. Predpokladaná životnosť jej tichých hnacích motorov je viac ako 10 000 hodín a jej lítiovo-iónové akumulátory dosahujú stav úplného nabitia už za jednu hodinu. Vďaka diskrétnej hlučnosti, dlhej životnosti a svetlám LED môže byť kosačka Automower v prevádzke celých 24 hodín a pokosiť až 5 000 m2, pričom si bez problémov poradí aj s náročným terénom a prudkými svahmi. To platí obzvlášť pre špičkový model Automower 450X, ktorý disponuje schopnosťou prechádzať aj cez úzke priestory a prekážky, a to za každého počasia. Pokosí aj trávniky na prudkom svahu so sklonom 45 stupňov.

S kosačkou radu X-line môžete záhradníčenie vnímať ako divácky šport alebo ako istý typ útrap (aké napríklad zažíva spolujazdec v aute), čo samozrejme závisí od toho, ako vnímate pracovnú filozofiu kosačiek Automower. Možno však pokojne konštatovať, že rad Automower ocenia majitelia rodinných domov na celom svete.

Nechajte roboty robiť svoju prácu
Vďaka kosačke Automower od spoločnosti Husqvarna bude váš trávnik zelený a zdravý a bude vyzerať vždy dokonale – bez toho, aby ste museli tráviť dlhé hodiny jeho ošetrovaním. Kosačka Automower od spoločnosti Husqvarna uľahčuje váš záhradkársky život tým, že robí náročnú prácu za vás.

Kosačka Automower kosí váš trávnik cez deň aj v noci a poradí si so záhradou každej veľkosti. Cena kosačiek radu X-line sa začína na hodnote 2 000 €.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *