Aspekty, ktoré treba vziať do úvahy pri kúpe robotickej kosačky

Ako dosiahnuť dokonalý trávnik za každého počasia? Uvádzame niekoľko aspektov, ktoré treba zvážiť pri kúpe tej najlepšej robotickej kosačky do vašej záhrady.

Aké rozmery má váš trávnik?

Pri výbere kosačky uvažujte o zariadení, ktoré zvládne veľkosť vášho trávnika. Nezabúdajte ale, že výkon kosenia sa zvyčajne uvádza s prihliadnutím na rovný a otvorený trávnik. Ak je trávnik zvlnený alebo sú na ňom kríky, lepšie je vybrať si kosačku s vyšším výkonom. Je to dôležité aj v prípade, že nechcete, aby kosačka kosila v noci.

Máte v záhrade strmé svahy?

Ak máte trávnik na strmom svahu, mali by ste si vybrať vhodnú kosačku s dobrou trakciou a výkonom. Robotické kosačky fungujú, aj keď prší, preto si vyberte model s dobrou priľnavosťou. Náš najvýkonnejší model je kosačka Automower™ 330X, ktorá zvláda svahy so sklonom až 45 %.

Máte členitú záhradu?

Ak máte v záhrade zložité prechody a rôzne časti, treba sa uistiť, že kosačka komplexnú záhradu zvládne. Odporúčame vám výber kosačky s navádzacími káblami, ktoré hravo zaručia, aby kosačka zvládla aj tie najužšie prechody.

Bezpečnostný systém

Presvedčte sa, či je robotická kosačka vybavená systémom uzamykania kódom PIN, alarmom a v ideálnom prípade aj monitorovaním polohy systémom GPS. V prípade nahlásenia krádeže produktu predajcovi zaradí predajca kosačku na čiernu listinu a znemožní jej servis v budúcnosti.

Je displej ľahko zrozumiteľný?

Väčšina ľudí na to pri výbere robotickej kosačky nemyslí, no je dobré skontrolovať, či systém naozaj funguje. Prezrite si príručku a oboznámte sa s displejom, aby ste sa presvedčili o tom, ako jednoznačne, intuitívne a jednoducho sa používa. Nezabudnite na to, že aj keď väčšinu nastavení vykonáte pri inštalácii kosačky, nastavenia časovača a výšky kosenia sa počas sezóny často menia.

Bezpečnosť na prvom mieste!

Domáce zvieratá a deti by sa nemali zdržiavať pri kosačke, no samozrejme, môže k tomu dôjsť. Preto by ste mali uvažovať o kúpe kosačky s rezným kotúčom so sklopnými čepeľami. Keďže sa kosí každý deň, kosí sa len malá časť trávy a v prípade, že sa pod kosačku dostane labka alebo nôžka, nedôjde k vážnemu poraneniu.

Máte v blízkosti servis?

Pri výbere robotickej kosačky treba tiež zvážiť dostupnosť servisu. Dobrý predajca alebo servis vám pomôže s opravami, servisom, aktualizáciou softvéru či so zimným uskladnením. Zistite, či sa vo vašom okolí nachádzajú naši predajcovia.

Aspekty, ktoré treba zvážiť pred kúpou:


  • Pásy a veľkosť kolies určujú, ako ľahko sa zariadenie dostane na strmé svahy
  • Ľahko sa používa a udržiava? Je nepríjemné, keď musíte volať servis len preto, že je systém len ťažko zrozumiteľný
  • Vyberte si väčší stroj, ak máte veľa svahov a zložitú záhradu

Na stránke s porovnaniami nájdete úplné porovnanie modelov kosačiek Automower™ .

Husqvarna Automower on a slope

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *