Pripravte svoju záhradu na jar

Jar je za rohom a je čas konečne si vyhrnúť rukávy a nasadiť záhradné rukavice? Dali sme dohromady zoznam, ktorý vám pomôže položiť základy pre nádhernú záhradu.

1. Upratať, odfúkať a vyhrabať


Akonáhle sa roztopí posledný sneh a pôda začne vysychať, je čas zahájiť jarné upratovanie. Najprv použite hrable alebo fúkač lístia, aby ste odstránili vrstvu lístia, ktorá by sa mohla začať rozkladať. Listy a zbytky organických látok sú výborné prísady do kompostu.

2. Odstrániť burinu


Čo najskôr sa zbavte buriny, než jej slnko dodá silu, aby začala rásť. Z kultivovaných častí záhrady odstráňte staré listy.

3. Skypriť pôdu


Kyprením pôdy docielite lepší vzhľad kvetinových záhonov a prístupu kyslíku ku koreňovým systémom rostlín. Ručné náradie postačí na prekyprenie menších záhonov, ale ak pracujete na väčších plochách, mali by ste použiť kultivátor. Je tiež možné pripojiť nadstavec k niekterým typom vyžínačov Husqvarna, čo znamená o jeden stroj menej vo vašom záhradnom domčeku.

4. Prerezať stromy


Ovocné stromy sa prerezávajú, aby zostali zdravé a rodili ovocie. Prerezanie robíme na jeseň alebo skoro na jar, ale dbajte na to, aby ste ho nerobili príliš skoro, pretože by rez mohol pri poklese teploty pod bod mrazu zaschnúť. Pamätajte si, že ovocie s kôstkami, ako napr. čerešne, marhule, slivky a broskyne nesmie byť prerezávané v priebehu jari.

Cultivate the soil with a trimmer attachment

5. Ostrihať kríky


Listnaté kríky by mali byť ostrihané v priebehu zimy, alebo skoro na jar. Ihličnaté kríky je lepšie ostrihať v priebehu rastového obdobia, raz na začiatku jari a ešte raz v priebehu leta.

6. Pokosiť trávnik


Trávnik potrebuje nejaký čas, aby sa po zime vzpamätal, preto trávnik nekoste na príliš krátko pri prvých koseniach. Výška trávnika 5 – 9 cm prispieva k peknému, trvanlivému trávniku, ktorý je pripravený na záťaž.

7. Upraviť okraje trávnika


Ak chcete, aby váš trávnik vyzeral naozaj pekne – nezabúdajte vyžínať trávu na jeho okrajoch.

8. Urobiť kontrolu záhradnej techniky


Dbajte na to, aby bolo vaše záhradnické náradie pripravené na novú sezónu. Nabite všetky batérie, ktoré potrebujú nabiť a naostrite všetko, čo je potrebné naostriť.

9. Pripraviť sa na vtáky


Keď chcete poskytnúť na vašej záhrade domov aj vtákom, teraz je čas postaviť vtáčiu búdku.

10. Upratať okolie domu


Keď je upratané aj priestranstvo okolo domu, je načase, aby ste vybrali stoličky a užívali si prvý teplý, slnečný deň so šálkou kávy v ruke.

Trim the hedges

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *